Kobiety stoją

Kobiety stoją – by uratować świat

11034.jpg

Zapraszamy na chwilę zadumy nad marzeniem o świecie przyjaznym człowiekowi i wszystkim stworzeniom. Dołączamy do globalnej inicjatywy. Będziemy stali w Żywcu, w parku na wyspie przy „Domku chińskim” 9 maja od 13.00 do 13.05 Zapraszamy do współstania z mężami, chłopakami, dziećmi. Zamieszczamy poniżej przetłumaczony tekst ze strony www.standingwomen.org

Globalna Wioska Stojących Kobiet dołącza się do kobiet z Ohio, które wezwały kobiety całego świata, od niemowląt do najstarszych seniorek, aby stały z nami, by uratować świat. Sharon Mehdi napisała cudowne, krótkie opowiadanie dla swojej pięcioletniej wnuczki: „Wielkie spotkanie milczących babć”, które nas zainspirowało.

11033.jpg

Będziemy stały za świat naszych dzieci i wnuków i siedmiu przyszłych pokoleń. Marzymy o świecie, w którym wszystkie nasze dzieci mają bezpieczną do picia wodę, czyste do oddychania powietrze i wystarczającą ilość pożywienia. O świecie, w którym mają dostęp do edukacji, aby rozwijały umysły i opieki zdrowotnej dającej pomoc ich rosnącym organizmom. O świecie, w którym mają dostatecznie ciepłe, bezpieczne i pełne miłości miejsce, aby nazwać je domem. O świecie, w którym nie żyją w strachu przed przemocą – w domu, w sąsiedztwie, w szkole, w świecie. To jest świat, o jakim marzymy. To jest powód, dla którego stoimy. Prosimy, stój z nami 9 maja 2010 przez pięć minut w milczeniu od 13.00 do 13.05 lokalnego czasu w pobliskim parku, na boisku szkolnym, podwórku, miejscu zgromadzeń lub w jakimkolwiek miejscu, które uznasz za odpowiednie (np.w swoim pokoju), aby zaznaczyć, że zgadzasz się z powyższym stwierdzeniem.

Możesz stać w innym czasie, jeśli podany termin ci nie odpowiada. Prosimy, zaproś mężczyzn, o których się troszczysz, by przyłączyli się do ciebie. Sugerujemy, żebyście wzięły dzwonki, aby zaznaczyć początek pięciominutowego stania w milczeniu i jego zakończenie. Gdy będziecie stać w milczeniu, proszę pomyślcie o tym, co osobiście możecie zrobić, aby osiągnąć taki świat, a co możecie zrobić zbiorowo. Jeżeli potrzebujesz siedzieć, a nie stać, nie ma sprawy, czuj się wolna. Po zakończeniu ty i twoi bliscy, możecie porozmawiać o tym, w jaki sposób możecie doprowadzić do takiego świata.