Chusty pełne miłości

sam_0455.jpg

Fundacja Klamra otrzymała od Patrycji z www.moonandhills.com dwie przepiękne chusty do noszenia dzieci. Udostępniliśmy je od razu dwóm wspaniałym Mamom z Katolickiego Ośrodka Nadzieja. Dziękujemy pięknie za ten gest, a Was zapraszamy do lektury inspirującego tekstu.

Chustonoszenie to, obok karmienia piersią i spania z dzieciątkiem, jeden z najcudowniejszych aspektów macierzyństwa, tworzy bowiem głęboką więź szczęścia i miłości między matką a dzieckiem. Dziecko noszone w chuście nieustanie przez pierwszy rok życia, a przez następne kilka lat doraźnie na swoje życzenie, jest dużo spokojniejsze i szczęśliwsze od dziecka odkładanego do wózków, czy łóżeczek, czując bowiem bicie serca matki czuje się prawdziwie bezpieczne i bardzo kochane, przez co rozwija się lepiej fizycznie, mentalnie i emocjonalnie. Dzieci noszone non stop w chustach prawie w ogóle nie chorują, a jeśli już im się to zdarzy, to wracają do zdrowia w ekspresowym tempie. Chusty nawet ratują życie, ponieważ śmiertelnie chore dzieci grzejąc się w cieple ciała matki i jej bezgranicznej miłości uaktywniają intensywnie swój system odpornościowy będąc w stanie pokonać każdą przeszkodę. Poza tym chusty po prostu ułatwiają noszenie dziecka nie przeszkadzając w wykonywaniu normalnych czynności życiowych i poruszaniu się swobodnie tam, gdzie wózek nie ma szans i są od wózków i łóżeczek duuuuuuuużo tańsze.

  • sam_0414.jpgpopup
  • sam_0451.jpg
  • sam_0440.jpg

W chuście także wspaniale karmi się piersią. Chustonoszenie to wielki, nieoceniony dar zarówno dla dziecka, jak i matki, który sieje ziarenka szczęścia, spokoju, zdrowia i miłości wydające magiczne radosne owoce nie tylko w dzieciństwie, ale i przez całe dorosłe życie chuścianego maluszka. Ja noszę mego synusia w chuście nieustannie, głaszcząc go, całując i przytulając setki razy dziennie, co, w połączeniu z ogromną radością na buźce mego dzieciątka, daje mi poczucie niebywałego szczęścia i spełnienia. Bardzo, bardzo polecam tą cudowną pełną miłości formę bliskości z dzieckiem, jej wpływ na całokształt życia dziecka jest nie do opisania…

Patrycja Wajda, najszczęśliwsza mama Samuelka