I miejsce Karoliny!

pa033648.jpg

Dzięki współpracy Fundacji Klamra z bielskim klubem Soroptimist International, Karolina Buriańska z Żywca, zakwalifikowała się w maju do finału konkursu stypendialnego dla szczególnie uzdolnionych uczniów romskich, który jest realizowany przez Centrum Doradztwa i Informacji dla Romów w Polsce dla Ministra Administracji i Cyfryzacji.
W nagrodę na przełomie lipca i sierpnia spędziła kilka dni w Łodzi, gdzie zaproszeni zostali wszyscy finaliści konkursu wraz z opiekunami. Dziewczynce towarzyszyła jej mama, Jowa. Karolina brała udział w bardzo ciekawych warsztatach, uczyła się rysować pod okiem artystów z Akademii Sztuk Pięknych. Karolina Buriańska zdobyła tam pierwszą miejsce w konkursie plastycznym!
Jesteśmy pewni, że Karolina nie jest jedynym utalentowanym dzieckiem romskim mieszkającym w Żywcu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku więcej dzieci romskich zostanie zgłoszonych do konkursu, by miały szansę skorzystania z możliwości wyjazdu na ciekawy obóz i poznania romskich rówieśników z całej Polski. (Foto Karoliny z planu filmu „Papusza” , wykonał Andrzej Grzymała-Kazłowski)

Radio Bielsko » BB365.info » Gazeta Wyborcza »