Mowa nienawiści

flaga_narodu_romskiego1.jpg

16 grudnia 2013 roku Fundacja KLAMRA złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na nawoływaniu do nienawiści na tle rasowym i etnicznym poprzez wysłanie SMSa. Oto jego fragment: „… marsz przeciw cyganom, obecność obowiązkowa dla zabrzańskich patriotów”.

Prawdopodobnie więcej osób związanych z organizatorami manifestacji skierowanej przeciwko społeczności Romskiej, jaka planowana jest w Zabrzu, werbuje w ten sposób jej uczestników. Jest to jeszcze jeden dowód na to, że celem organizatorów jest szerzenie rasizmu i jawne nawoływanie do nienawiści na tle rasowym i etnicznym. Jest to niezgodne z obowiązującym w Polsce prawem.
Tak jak niemal 50 organizacji społecznych uważam, że nie można dopuścić do tego marszu nienawiści – powiedział Dariusz Paczkowski z Fundacji Klamra – i dodał: Jeśli dojdzie do tej manifestacji, natychmiast podamy sprawę do Prokuratury, gdyż odpowiedzialność za propagowanie nienawiści ponosić będą nie tylko organizatorzy, ale i władze Zabrza. Wyślij protest »